środa, 8 kwietnia 2015

Jak nie robić makijażu - cz. 1

Makijaż służy do podkreślenia urody kobiety. Jedynym warunkiem do tego jest jego dobre wykonanie. Niestety czasami się zdarza, że kobiety popełniają błędy podczas wykonywania make-upu, które mogą wynikać przede wszystkim z ich niedoświadczenia i braku wiedzy na temat tego, jak go poprawnie wykonać. Poniżej zaprezentuję Wam najczęściej popełniane błędy oraz udzielę radym, jak ich unikać.

1. Ślady tuszu do rzęs wokół oczu - maskara ma to do siebie, że po wyschnięciu czasami się rozmazuje lub kruszy. należy nakładać ją na rzęsy delikatnie i warstwami. Po na łożeniu jednej warstwy należy poczekać, aż ona wyschnie, zanim nałożymy kolejną. Malować oczy należy bardzo starannie, gdyż to one są najbardziej zauważalne.

2. Źle wykonana kreska na powiece - kreska nie może być za gruba. Kreski na obu powiekach muszą być względem siebie symetryczne, nie mogą być rozmazane. Powieki najlepiej malować podpierając i stabilizując rękę, np. na stoliku. Najtrudniejszym w użyciu kosmetykiem do powiek jest eyeliner w płynie, dlatego jeżeli nie umiemy go zbyt dobrze używać, to lepiej skorzystać z kredki lub eyelinera w pisaku. Aby namalować prostą kreskę można pomóc sobie malując małe kropki na powiece, a następnie łączyć je jednym ruchem. Ważne jest, abyś nie odrywała kredki czy eyelinera od powieki podczas malowania kreski.

3. Nieodpowiedni kolor podkładu - dobór koloru podkładu jest bardzo ważną rzeczą. Użycie zbyt jasnego podkładu da "efekt gejszy", natomiast podkład zbyt ciemny może postarzeć Twoją twarz. Kolor podkładu należy dobierać przy w świetle dziennym i musi być jak najbardziej podobny do naturalnego koloru skóry.

1 komentarz:

  1. Fajny, pomysłowy blog! Zapraszam do mnie i do komentowania :) http://eathealthyandkeepfit.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń